Najlepsze inspiracje
zamiast gotowych rozwiązań.

Nowe

Pięciogwiazdkowy dzień :)

Dwa plus dwa równa się pięć.

Książki, cytatyAntropolog z Zachodu dowiedział się od jednego z Voohooni, że 2 + 2 = 5. Kiedy zapytał go, jak doszedł do tego wyniku, ten powiedział:

– Oczywiście licząc. Najpierw wiążę dwa węzły na kawałku sznurka. Potem dwa kolejne na innym kawałku. Kiedy je połączę, mam pięć węzłów.

Większa część filozofii matematyki jest trudna i ma bardzo techniczny charakter. Jedyna rzecz, którą naprawdę trzeba wiedzieć, to ta, że jeśli idzie o matematykę, są trzy rodzaje ludzi: tacy, którzy umieją liczyć, i tacy, którzy tego nie potrafią.

Źródło: Thomas Cathcart, Daniel Klein, Przychodzi Platon do doktora, Media Rodzina, 2009, s. 14

Słowa kluczowe:, , ,

Trackback z twojego serwisu.

Komentarze (2)

 • Zayebisty Mariusz

  |

  wg pewnych teorii i wyliczeń, w niektórych przypadkach, 2+2 podobno może równać się 5. Nie pamiętam już jak to było, ale taka ciekawostka. Za to koniec wpisu niszczy 😀

  Reply

 • Stawianie celów i planowanie to przeżytek? Post z krową w tle. | Pięciogwiazdkowe życie

  |

  […] Jako przyjaciele słyniemy z tego, że nie zgadzamy się wielu kwestiach i tematach. Polemizujemy, dyskutujemy, rozmawiamy, złościmy się, frustrujemy, irytujemy, stresujemy by… na koniec dojść do konsensusu, kompromisu i optymalnego rozwiązania. Nie namawiamy siebie nawzajem na ostateczną zmianę zdania, naginanie swoich poglądów czy rezygnację z wewnętrznych wartości. Wręcz przeciwnie – uczymy się wspólnie naszej różnorodności, wyjątkowości i pracy zespołowej. Uczymy się, że 2 + 2 nie zawsze daje 4. […]

  Reply

Pozostaw komentarz

%d bloggers like this: