Najlepsze inspiracje
zamiast gotowych rozwiązań.

Nowe

Pięciogwiazdkowy dzień :)

Ile coachingu jest w „Coachingu”?

Kilka miesięcy temu natknęłam się w Internecie na reklamę dwumiesięcznika „Coaching” wydawanego przez polski oddział niemieckiego wydawnictwa Gruner+Jahr. Jako coach nie mogłam zignorować tej reklamy. Postanowiłam zaprenumerować pismo, z nadzieją, że pomoże mi w dalszym rozwijaniu moich coachingowych kompetencji. Miałam nadzieję, że wreszcie pojawiło się na rynku pismo z artykułami ekspertów, w którym będzie można znalezć najlepsze praktyki, opisy narzędzi coachingowych, przykładowe rozwiązania dla trudnych sytuacji z klientami coachingowymi, recenzje książek dotyczących coachingu czy po prostu wiedzę coachingową na najwyższym poziomie.

Już pierwszy numer, który otrzymałam wzbudził moje zdziwienie listą autorów. Okazało się, że większość osób piszących teksty do tego magazynu należy do grona dziennikarskiego i niewiele ma wspólnego z coachingiem. Niewiele jest więc w „Coachingu” artykułów o prawdziwym coachingu. Wywołało to mój niesmak i rozczarowanie. Okazało się, że pismo, co do którego miałam nadzieję, że będzie wysokim merytorycznie pismem o coachingu, jest po prostu pismem o tematyce ogólnorozwojowej.

Mimo wszystko jestem zadowolona z prenumeraty. Dlaczego? W każdym numerze „Coachingu” można znaleźć wiele ciekawych artykułów o rozwoju. Wśród autorów są między innymi Lidia Czarkowska, Jacek Santorski czy Maciej Bennewicz. Pismo jest pigułką wiedzy o rozwoju. Można tam znaleźć streszczenia książek, wskazówki do rozwijania kompetencji, a także artykuły inspirujące do przemyśleń. Z pewnością wiedzę, którą znajdujemy w „Coachingu” można wykorzystać do rozwoju, a przy niewielkim wysiłku z pewnością także w procesie coachingowym podczas pracy z klientem.

Taka pigułka wiedzy i inspiracji jest warta więcej niż skromna opłata 50pln za sześć numerów. Ciekawe jest natomiast, że na stronie www pisma można znalezć wiele informacji, które pokrywają się z tymi, w wersji drukowanej. Wystarczy zajrzeć na stronę, bądz polubić profil magazynu na Facebook’u, żeby mieć dostęp do tematów, które są poruszane w aktualnym numerze.

Mimo tego,że nie znalazłam w „Coachingu” tego, czego szukałam czy oczekiwałam, to jednak polecam magazyn wszystkim, którzy są zainteresowani rozwojem, chcą się rozwijać.

Słowa kluczowe:, , ,

Trackback z twojego serwisu.

Pozostaw komentarz

%d bloggers like this: