Najlepsze inspiracje
zamiast gotowych rozwiązań.

Nowe

Pięciogwiazdkowy dzień :)

 • abcdw.pl
 • Plotkarnia
 • Kętrzyn, nie wiem czy coś cię tu może zaskoczyć. A jednak; parking!

Kętrzyn, nie wiem czy coś cię tu może zaskoczyć. A jednak; parking!

We wtorek i środę Dorota szkoliła w Kętrzynie. Kto nie wie gdzie to jest niech wysoko podniesie głowę patrząc na mapie i trafi. Kto nie umie korzystać z mapy niech użyje Wikipedii, nawigacji albo innego dzieła współczesnej technologii ułatwiającego nam ponoć życie.

Dojazd z Torunia nie nastręcza zbytnich trudności nawet zimą. Zwykle jadę przez Brodnicę, Lidzbark, Nidzicę, Szczytno i Mrągowo. Mniejszych miejscowości jest po drodze tyle ile bocianów na Mazurach, więc ich spamiętać nie jestem w stanie. W każdym razie, nie przekraczając dziesięciu nad znaki bez problemu docieram w mniej niż 4.5 godziny. I tak też było tym razem.

Będąc na miejscu, od jakiegoś czasu korzystamy z hotelu Koch. Ma on parę niezaprzeczalnych zalet:

 1. Chętnie gości psy. Często zdarza się, że nie mamy opieki dla naszego Biszkopta i jeśli tylko hotel na to pozwala bierzemy go z sobą. Zwykle nie nastręcza trudności, choć bywało różnie (pewnie do dziś para Niemców, śpiących podobnie jak my w hotelu Aros w Tychach wspomina zawał serca, którego tam doświadczyła). W Kochu, pięć dych i problem rozwiązany. Panie z serwisu wkładają ogrom serca, by pokój wyglądał porządnie mimo sypiącej się z czworonoga sierści. Są super i bardzo im tu dziękuję za pomoc i wytrwałość.
 2. Pokoje wypucowane na glanc. Wykładzina wygląda tak jakby właśnie przywieziono ją z fabryki, a prysznice w łazienkach to porządne, obszerne deszczownie i to tak zamontowane, że woda nie wycieka dalej.
 3. Hotel leży blisko dwóch dużych fabryk, których nazw nie będę wymieniał, ale i tak każdy z Was może to szybko wygooglować. W każdym razie, pod ich bramy samochodem jadę 2 do 3 minut, a piechotą pewnie trwa to mniej niż 10 minut.
 4. Hotel leży na skraju uroczych: skweru, jeziora i stadniny koni. Kaczki, liście, spacerowicze i te sprawy są na podorędziu i jeśli ktoś, tak jak my, gustuje w spacerach, to ma dokąd iść.
 5. Po drugiej stronie ogrodzenia hotelu jest zaplecze sportowe: sale, rekreacja, baseny itp. Żyć nie umierać. W gaciach dałoby się przejść do basenu nie wzbudzając sensacji na ulicach.
 6. Do centrum miasta piechotą idzie się wzdłuż jeziora około 10 do 15 minut, więc jeśli zapomnisz wody po goleniu Wars lub Brutal, nie masz żadnego problemu ze znalezieniem drogerii.
 7. Z tyłu hotelu piękny plac do wypoczynku na świeżym powietrzu.
 8. Internet działa bez kabelków w każdym pokoju, w którym przyszło nam dotąd spać.
 9. Obsługa zawsze jest pod ręką, dyskretna, zagai gdy trzeba, ale się nie narzuca. Czy może być lepiej?
 10. A w centrum Kętrzyna to jest najdziwniejszy system płatności za parkingi z jakim miałem dotąd do czynienia, choć godzin za kierownicą spędzam setki. Opłaty są progresywne (to normalne), ale ceny nie liczy parkometr tylko … musisz kupić bilety parkingowe w kolorach odpowiadających temu czy to na pierwszą, drugą czy kolejne godziny postoju. Nijak tego nie kapuję, ale na szczęście pomagają mi panie w informacji turystycznej gdzie dokonuję zakupu. Zakreślają godziny tak, by nikt z władzy się nie czepiał.

Jak widzicie, żyć nie umierać i dlatego właśnie na drugą noc uciekliśmy do Mikołajek żeby zobaczyć coś nowego. Trochę atrakcji nam się od życia należało; nie jesteśmy w końcu niemieckim emerytem w podróży do hajmatu.

Mikołajki kochamy. Wprawdzie parę lat temu w hotelu Gołębiewski przeżyliśmy włamanie w nocy, a potem przez 2 lata byliśmy szargani po sądach, bo Wysoki Sąd nie był chyba pewien, czy złapany dzięki monitoringowi przez ochronę hotelu złodziej to ten człowiek, który przed Nim stoi i przyznaje się do winy czy może to ktoś inny. To jednak zupełnie inna historia. W każdym razie, dziś po nauczce, z pewnością nie będę zgłaszał tego rodzaju przypadku na policję. Za duży koszt. Tylko złodzieja na to stać. Zaletą zaś jest to, że mogłem poznać Nowy Dwór Mazowiecki, bo system sądowniczy, pewnie tylko w tym przypadku, sądził przestępcę w jego rodzinnym mieście, zaś my jeździliśmy 150 km na rozprawy. Co ciekawe, atrakcji tej nie ma na liście atrakcji na stronie internetowej hotelu. Gdyby mieli problem z wyceną usługi, to służę pomocą. Pamięć mnie nie zawodzi tam, gdzie pojawiają mi się nieplanowane koszty.

Część II, ta w Mikołajkach, wkrótce czyli szybciej niż myślisz.

Słowa kluczowe:, , , ,

Trackback z twojego serwisu.

Pozostaw komentarz

%d bloggers like this: