Najlepsze inspiracje
zamiast gotowych rozwiązań.

Nowe

Pięciogwiazdkowy dzień :)

Modele biznesowe sporadycznie odnoszą się do biznesu.

Business-Model-CanvasŹródło: http://grasshopperherder.com/business-model-canvas-for-user-experience/

Powoli układam sobie w głowie cykl artykułów, który w lutym przygotuję na temat modeli biznesowych. Deklaruję się jako ich miłośnik. Znaczny odsetek wizyt w naszym blogu to konsekwencja wyszukiwania takich właśnie fraz jak model biznesowy lub model biznesowy przykłady. Deklaracja zobowiązuje: chcę napisać o tym więcej.

Zanim zacznę zarzucać blog artykułami na ten temat, tak tytułem wprowadzenia chcę Wam zwrócić uwagę na to, że nazwa ta niepotrzebnie odstrasza już na starcie. Być może dla wielu czytelników to herezja, ale nie boję się stwierdzić:

Modele biznesowe sporadycznie odnoszą się do biznesu.

Ich prawdziwy urok objawia się wszędzie tam, gdzie można metodologii tej użyć w codziennym życiu przy analizie pomysłu na siebie, pomysłu na realizowane zadanie czy projekt. Nic nie stoi na przeszkodzie (i postaram się to wkrótce pokazać), by użyć schematu modelu biznesowego do omawiania pomysłów na obiad czy to na dziś, czy to na najbliższy tydzień. To, że jesteś klientem dla propozycji wartości i jednocześnie jedynym wykonawcą absolutnie niczemu nie przeszkadza. Po prawej stronie mamy zyski (nie jesteś głodny, masz siły czytać ten tekst), a po drugiej koszty: trzeba było skorzystać z różnych zasobów, by obiad ten ugotować.

Model biznesowy, jest więc pewną usystematyzowaną metodą omawiania idei wielkich, małych czy wręcz mikroskopijnych pomysłów. Korzystam z niej każdego dnia przy planowaniu wszystkiego, co robię. Ten wpis, to również konsekwencja omówienia modelu biznesowego naszego bloga.

Słowa kluczowe:, , ,

Trackback z twojego serwisu.

Komentarze (1)

Pozostaw komentarz

%d bloggers like this: