Najlepsze inspiracje
zamiast gotowych rozwiązań.

Nowe

Pięciogwiazdkowy dzień :)

O co chodzi z tymi celami?

freedigitalphotos.net

freedigitalphotos.net

Irena Gagoś

Po tym, jak przeżyliśmy szczęśliwie kolejne prognozy końca świata i wkroczyliśmy z impetem w 2013 rok, w internecie zaczęły mnożyć się posty i artykuły na temat stawiania celów. Strony www aż huczą od porad, jak poprawnie postawić swoje cele na 2013 rok, jakby życie bez ustalonego celu nie miało sensu. Nie mogę się z tym zgodzić.

Owszem, poprawnie postawione cele pomagają utrzymać motywację w trakcie ich realizacji. Bywają kluczem do spełnienia marzeń czy poprawy jakości życia. Trzeba jednak pamiętać, że życie bez celów wcale nie musi być gorsze, bardziej nudne czy niezadowalające.

Cele pomagają osobom, które potrzebują struktury, by utrzymać motywację. A także tym, którzy poprzez stawianie celów uporządkowują myśli, wprowadzają do swoich działań ład i porządek sprzyjający sprawniejszemu osiąganiu zamierzonych efektów. Cele świetnie sprawdzają się w biznesie, kiedy trzeba osiągnąć wyniki w sprzedaży czy zrealizować na czas projekt. Cele są niezbędne przy budowaniu biznes planów i ich wdrażaniu w życie. W życiu osobistym cele mogą być sposobem na osiąganie większej satysfakcji. Mogą też jednak być przeszkodą, kiedy za bardzo ograniczają spontaniczność albo, gdy stawiamy sobie zbyt wysoko poprzeczkę i założone cele osobiste są nie do zrealizowania przez zwykłego śmiertelnika.

Jakikolwiek nie byłby obszar stawiania celów, warto na początku zadać sobie pytania: Po co chcę postawić cele? Do czego stawianie celów jest mi potrzebne? Czy jest konieczne, bym osiągnął zamierzony efekt? Jeśli stwierdzisz, że stawianie celów jest Ci potrzebne, możesz zaczytywać się w internetowych poradnikach, bądź pędzić do najbliższej księgarni po papierowe wydanie jakiejś pozycji. Możesz jednak podejść do tematu bardziej profesjonalnie i spotkać się z coachem indywidualnym. Zazwyczaj wystarczy jedno czy dwa spotkania, aby przy wsparciu coacha postawić sobie jasne cele i określić plan ich realizacji. Czas, który spędzisz z coachem to dwie do trzech godzin. Jeśli dojdziesz do innych wniosków niż Krzysztof i zdecydujesz się na wsparcie coacha, z pewnością proces określania celów pójdzie Ci sprawniej, zaoszczędzisz wiele czasu i znacznie szybciej wejdziesz w etap realizacji, niż gdybyś samodzielnie próbował uporać się z tym tematem. Chętnie pomogę Ci ja, bądź Dorota – wystarczy, że do nas napiszesz, a z chęcią umówimy się z Tobą na sesję coachingową. Możesz także skorzystać z odpowiednich wyszukiwarek i znaleźć coacha w Twojej miejscowości.

Jakąkolwiek drogę nie wybierzesz – życzę Ci aby życie z celami lub bez było dla Ciebie źródłem szczęścia, spełnienia i satysfakcji!

Słowa kluczowe:, , , , ,

Trackback z twojego serwisu.

Komentarze (1)

Pozostaw komentarz

%d bloggers like this: