Najlepsze inspiracje
zamiast gotowych rozwiązań.

Nowe

Pięciogwiazdkowy dzień :)

Przygotuj się na przyjście wiosny!

Zmiana w życiu

Coś się dzieje takiego na świecie, że ostatnio na sesje coachingowe trafiają do mnie kobiety w tym samym momencie życia. Najczęściej są to dziewczyny w okolicach czterdziestego roku życia, o przeróżnej historii osobistej i zawodowej. Łączy je jedno – ogromna potrzeba zmiany.

Swoje doświadczenia opisują przez pryzmat pustki, braku pewności siebie i ogólnego zagubienia. Nie raz słyszę o tym, że przez całe życie robiły to, czego inni chcieli, wymagali, albo wręcz żądali. Nagle w obliczu okrągłej rocznicy urodzin czy innego przełomowego wydarzenia (rozwód, choroba, utrata pracy, puste gniazdo?) stają twarzą w twarz z samymi sobą. Wówczas pojawiają się pytania – kim jestem? Dokąd zmierzam? Na czym mi zależy? Chwilę później uruchamia się rozum, który wygania z głowy pragnienie bycia sobą i zamyka je na klucz w najdalszym kącie serca. Ale czy na długo? Wyparte myśli i pragnienia lubią powracać.
Czy ta tęsknota jest czymś złym? Nie. Jestem głęboko przekonana, że potrzeba zmiany i dyskomfort w życiu każdej (i każdego) z nas sygnalizuje, że przyszedł czas na zajęcie się sobą. Nie wolno tego lekceważyć. Co więc z nią zrobić? Przede wszystkim zatrzymać się na chwilę, pobyć w samotności i wsłuchać się w siebie. Spojrzeć, skąd płynie dyskomfort. Zastanowić się, co wymaga zmiany. A potem tę zmianę wdrożyć i żyć pełnią życia. Proste, prawda?
A jednak wiele osób ucieka od działania, chowa się w swojej codzienności i udaje, że to, co myślą inni jest ważniejsze od ich własnych potrzeb. I tu z pomocą przychodzi coach. Na sesji coachingowej można dotrzeć do swoich wewnętrznych wartości, przypomnieć swoje pasje i zaplanować, jak zbliżyć się do spełnienia i życia w harmonii z samym sobą. Coaching daje szansę skonfrontowania się z własnym „ja”. Prowadzi do wprowadzenia w życiu zmian, o których przed procesem boimy się pomyśleć mimo intuicyjnego poczucia, że są dla nas dobre.
Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Dziś za oknem wciąż leży śnieg. Ale czy jutro, kiedy wyjdzie wiosenne słońce, drzewa wykipią zielenią, a ptaki radośnie będą ćwierkać od samego rana, czy nie warto wejść z taką samą energią w nową porę roku? Dlaczego jeszcze dziś nie skorzystać z coachingu i nie zacząć realizować najskrytszych marzeń? Zrób pierwszy krok. Reszta potoczy się dalej sama 😉

Zdjęcie pochodzi z serwisu: http://freedigitalphotos.net

Irena Gagoś

Słowa kluczowe:, ,

Trackback z twojego serwisu.

Komentarze (1)

  • admin

    |

    Jako czterdziestopięcio latek mogę powiedzieć jedynie: fajny tekst Irena! Dzięki 🙂

    Reply

Pozostaw komentarz

%d bloggers like this: