Najlepsze inspiracje
zamiast gotowych rozwiązań.

Nowe

Pięciogwiazdkowy dzień :)

Szacunek dla trabanta czyli o zasadach pewnego szefa

Jaworzyna Krynicka. www.skipanorama.plNajpierw uruchomcie wyobraźnię – kolejka gondolowa na Jaworzynę Krynicką, zbliża się południe, przez szyby wagonika przygrzewa słońce, bezchmurne niebo. W wagoniku ja, mój mąż i czterech panów przebywających ewidentnie na „męskim wyjeździe”… Z oddechów i zapachów unoszących się w wagoniku wnioskować można, że noc upłynęła na kosztowaniu trunków wszelakich ale Panowie dziarsko oddają się urokom szusowania.

Panów było przynajmniej czterech (to Ci ze mną w wagoniku) + tajemniczy Szef, który wsiadł do wagonika jadącego przed nami. I zapewne nieobecności szefa zawdzięczam opowieść o szacunku dla trabanta.

Panowie, którym najwyraźniej bliska była branża motoryzacyjna i szybkie samochody z mocnymi silnikami, wyrażali się o Szefie z dużą atencją i uznaniem, słychać było, że szanują go jako Człowieka, co dało się wywnioskować między innymi ze zdania: „Dużo można o nim powiedzieć, ale zasady ma, zwłaszcza na drodze… nawet jeśli zahamowanie z prędkości 200km/h do 50 km/h zajmuje mu 50 m”. Otóż ów tajemniczy Szef jeżdżący samochodem o mocy 400 KM ma zasadę: jeśli np. po drodze jedzie traktor, za którym jedzie trabant i jeśli ten traktor wymaga wyprzedzenia to szef – z szacunku dla trabanta – nie wyprzedzi traktora tak długo aż trabant nie poradzi sobie z problemem.  Szef zwykł bowiem mawiać, że kierowcom trabantów i innym tego typu samochodów należy się szacunek. Szef ma też na drodze drugą zasadę: jeśli widzi, że ze sznurka samochodów ciągnących się za umownym traktorem wynurza się ford focus (trzeba było słyszeć jako oni to mówią!) lub inny tego typu pojazd i zabiera się do wyprzedzania mimo, że przed nim jest kilka samochodów, które powinny to zrobić jako pierwsze – szef wyjeżdża lekko na lewy pas uniemożliwiając „narwańcowi” manewr. W tych sytuacjach Szef zwykł mawiać, że każdy musi znać swoje miejsce w szeregu.

Pozostaje mieć nadzieję, że zasady, które ma tajemniczy Szef na drodze obowiązują  nie tylko wtedy gdy kieruje samochodem ale także, gdy kieruje ludźmi. Można bowiem wywnioskować, że szef dopuszcza istnienie słabszych od siebie i darzy ich szacunkiem a z drugiej strony potrafi i chce pilnować zasad.  Jeśli tak jest – szacunek dla Szefa!

Słowa kluczowe:, , ,

Trackback z twojego serwisu.

Komentarze (1)

  • Krzysztof Wiśniewski

    |

    Dzięki Asiu za ten gościnny występ. Mam nadzieję, że to nie będzie on jednorazowy!

    Reply

Pozostaw komentarz

%d bloggers like this: