Najlepsze inspiracje
zamiast gotowych rozwiązań.

Nowe

Pięciogwiazdkowy dzień :)

Żeby życie było cudem. Część II

Regina Brett, Jesteś cudem

Tytuł:
Jesteś cudem
Autor:
Regina Brett
Wydawnictwo:
Insignis Wydawnictwo
ISBN:
978-83-63944-24-7

Zobacz też I część tekstu: Żeby życie było cudem. Część I

Kiedy przestaniesz się skupiać na tym, jak ci źle, a do tego pomożesz komuś innemu, uśmiechniesz się do niego, porozmawiać, będziesz z nim twoje życie się zmieni i otoczą cię ludzie szczęśliwi. Będziesz mieć wpływ na nich. Brett pisze „szczęście to wybór. Czasem wybieram coś innego. Użalam się nad sobą, pogrążam w lęku, złości lub smutku. Kiedy się na tym przyłapię, robię chwilę przerwy i zadaję sobie pytanie: „czy chcesz być szczęśliwa?”.

Niekiedy zaskakuję sama siebie, bo odpowiedź brzmi: „nie”. Ale kiedy wypowiadam to słowo: „nie”, mam jasność, że decyduję się być nieszczęśliwa. Moja rozpacz trwa krótko, bo wiem, że ode mnie zależy, kiedy się skończy. Czasami wystarczy wcześniej położyć się spać.

Rano mam szansę narodzić się na nowo, znów przyjść na świat”.

„Codziennie rano spójrz w lustro i doceń ten cud, jakim jesteś teraz, a potem zacznij swój dzień i obserwuj efekty”.

Doceniając ten cud możemy poznać sekret życia, bo zdaniem autorki „Sekret życia to żaden sekret. Przenika całe twoje życie” (Lekcja 15).

„Jaki jest sekret życia? Co przyniesie ci szczęście? Podwyżka? Raczej nie. Przejście na emeryturę z okrągłą sumką na koncie? Znów pudło. Wygrana na loterii i przeprowadzka do wspaniałej rezydencji? Trzeci błąd. Wypadasz z gry.

Mam wrażenie, że eksperci dosłownie co roku dochodzą do wniosku, że dodatkowe zera na koncie nie sprawiają, iż jesteśmy bardziej szczęśliwi (…).

Szczęście to popularny temat. Jak wynika z raportu opublikowanego w magazynie Science, ludzie z wyższymi zarobkami nie deklarują wyższego poziomu szczęścia; twierdzą za to, że częściej się martwią i denerwują. (…)

Eksperci doszli do wniosku, że twoje spojrzenie na świat kształtuje twoje życie bardziej niż twoje życie kształtuje twoje spojrzenie na świat. Nie masz wpływu na to, co cię spotyka, ale masz wpływ na swoją reakcję na to, co cię spotyka.

Więc jaki jest sekret życia? (…) Eksperci proponują następujące metody poszukiwania szczęścia:

Wybieraj czas nie pieniądze. Medytuj, módl się. Pogódź się z przeszłością. Spędzaj więcej czasu z przyjaciółmi. Żyj każdym dniem, każdą chwilą, każdym ciasteczkiem oreo.

Sekret życia to żaden sekret. To workowe ogrodniczki. Wiersze Mary Oliver i Billy`ego Collinsa. Muzyka Louisa Armstronga. Czekoladki firmy Godiva.

To uważnie słuchać. To prosić kogoś do tańca. Jechać samochodem z opuszczonym dachem. Kochać swoje odbicie w lustrze. Czekać, aż twoi rodzice wrócą do domu. Dawać wszystkim szansę. Nie skupiać się na błędach. Nie liczyć punktów.

Sekret życia to chłodna strona poduszki.

To wodoodporny tusz do rzęs.

To mieć świadomość, że nikt nie wyjdzie z tego żywy. I rozkoszować się każdą minutą.  Wozić zapasową oponę. Pamiętać o kontroli poziomu oleju. Nosić bawełnę. Wiedzieć, kiedy odpuścić. Wziąć na ręce noworodka. Śmiać się, kiedy jest się szczęśliwym. Płakać, kiedy jest się smutnym. Ustępować. Wkładać liściki do pudełka na drugie śniadanie. Odważyć się być innym.

Niczego nie żałować. Kochać Boga mimo wszystko. Przestać tępić dmuchawce. Mieć przyjaciół którzy znają się na komputerach. Podać niższą cenę niż ktoś się spodziewa. Kochać dziecko. Skomplementować swojego szefa. Uśmiechać się do klientów. Nauczyć kogoś literowania. Upiec ciasteczka.

Przynieść komuś kwiaty. Czytać dowcipy w gazetach. Wagarować. Zacząć od deseru. Nosić czerwoną bieliznę. Zapalić najładniejsze świece. Nigdy nie dorosnąć. Nigdy się nie zestarzeć. (…)

To zapomnieć o co się było złym. Ująć się za samym sobą. Modlić się za innych. Bawić się w: a kuku! z dzieckiem. Przewrócić materac na drugą stronę. Zatrudnić pomoc domową. Nosić wygodne buty. Znać imię listonosza. Wpuścić samochód na swój pas. (…)

Przestrzegać ograniczeń prędkości. Zwracać co pożyczasz. Przycinać swoje jabłonie. Zostawiać duże napiwki. Płacić rachunki w terminie. Robić gwiazdy na trawniku. Podziękować nauczycielowi. Uklęknąć, żeby się pomodlić. Być konsekwentnym. Zamawiać jedzenie na wynos. Puścić pracowników wcześniej do domu. (…)

Zadawać głupie pytania. Pomyśleć życzenie na widok spadającej gwiazdy. Nie chodzić spać w złości. Prosić o pomoc. Delikatne pocałunki. Kubuś Puchatek. Piosenki śpiewane przy ognisku. (…)

To grać w wyszukiwanie numerów rejestracyjnych. Oglądać stare filmy. Siedzieć na werandzie w czasie burzy z piorunami. Chodzić boso po trawie podczas letniego deszczu. Spróbować czegoś nowego. Nic nie robić cały dzień. Traktować ludzi z szacunkiem. Mieć świadomość konsekwencji przed faktem. Iść na zwolnienie lekarskie.

Sekret życia to wiedzieć, że sam spełniasz swoje marzenia. Gdy idziesz za głosem serca. Wierzysz w siebie. Gdy możesz robić to, co chcesz, kiedy chcesz. Gdy pamiętasz kim jesteś i skąd pochodzisz.

Sekret życia to żaden sekret. Przenika całe twoje życie. To radość z tego, co jest. Właśnie tu. Właśnie teraz. Wszędzie wokół ciebie”.

Uwielbiam ten rozdział!

A dla ciebie czym jest życie? Sekret życia?


 

Słowa kluczowe:, , , , ,

Trackback z twojego serwisu.

Pozostaw komentarz

%d bloggers like this: